Program
Goście: Arkadiusz Bagłajewski, Elżbieta Dzikowska, Karol Kleczka, Tomasz Kozak, Michał Kuziak, Zbigniew Majchrowski, Paweł Rojek.
W momencie silnej polaryzacji opinii publicznej interesująca jest sytuacja, w której dwie strony sporu budują swoje, wykluczające się nawzajem komunikaty, odwołując się do tej samej tradycji literackiej. Muzeum Pana Tadeusza, stworzone wokół rękopisu poematu, jest dobrym miejscem do tego, by ponad podziałami zastanowić się jeszcze raz nad tym, w jaki sposób mądrze korzystać z romantycznego spadku.
Debata odbywa się w ramach Festiwalu Tradycji Literackich. Rozdział I: Mickiewicz/ Różewicz. Projekt jest dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
Informacje o sali
- Nazwa sali: dziedziniec
- Wejście do sali:
- Z poziomu wejścia do budynku
- Szerokość drzwi:
Min. 90 cm
- Wysokość progu:
Brak progu
Informacje o budynku
Miejsca parkingowe: Parking
częściowo płatny.
miejsce dla osób z niepełnosprawnością,
Opłaty za parkowanie pojazdów w strefie płatnego parkowania obowiązują w dni robocze od poniedziałku do piątku w godzinach 9.00 - 18.00, w soboty i niedziele bezpłatnie.
Wejście dla osób poruszajacych się na wózku:
brak danych
Kasa:
dostęp do kasy dla osób poruszających się na wózku, pętla indukcyjna,
Język migowy zna pracownik biura - w razie potrzeby jest wzywany na kasy.
Toalety:
dostępne dla osób z niepełnosprawnością;
przewijak,
Dojazd
W okolicach Muzeum Pana Tadeusza znajduje się wiele przystanków komunikacji miejskiej, m.in. Rynek, Świdnicka czy Galeria Dominikańska. Na każdy z nich kursują tramwaje i autobusy niskopodłogowe. W okolice muzeum można dojechać takimi liniami jak: 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 14, 15, 20, 23, 33, 114, K, N.
Powrót do programu Festiwalu